"Žiuljeno salotas" aprašiau jau anksčiau. Šiame recepte tas pats principas - visos daržovės žiuljenuojamos, t.y. pjaustomos šiaudeliais; skirtumas tas, jog pasirenkami tam tikri tarpusavyje puikiai derantys šeši ingredientai.
Man šis patiekalas - sotus ir gardus, tikras džiaugmas pilvui. Labai skanu su karšta orkaitėje kepta arba virta bulve, "Bulvių purée" arba su stora minkšta ruginės-kvietinės duonos rieke.
Daržovių pjaustymas užtrunka apie 20-30 min., tačiau šios salotos puikiai išsilaiko šaldytuve 2-3 dienas, tad verta pasidaryti daugiau ir mėgautis ilgiau. Be to, - pagrindinis šio recepto išskirtinumas!!! - tarp ingredientų naudojami brokolių stiebai. Taip, taip, - tie stiebai, kurie palieka nupjovus skaniąsias brokolių žiedų gūžes. Kadangi mano ekologiškumo sąvoka apima ir nesišvaistymą, man svarbu sunaudoti visas įmanomas gamtos produktų dalis.
Visi žinome, jog brokolių stiebai yra kieti ir nelabai išvaizdūs. Brokolių sriubą virti - na, šis skonis yra drąsiausiems, mano šeimoje ir pažįstamų rate visi slepiasi nuo brokolių sriubos. O šios salotos patiks netgi aršiausiems brokolių nemėgėjams. Netikite? - Išbandykite!
Pirmiausia pašaliname kietą žievę nuo brokolių stiebų, supjaustome juos plonais šiaudeliais, sumaišome su kitais ingredientais. Salotų padaže pabuvę brokoliai prisigeria skonio, išlieka traškūs ir tampa gardūs. Taigi, jeigu turite šaldytuve užsilikusių brokolių stiebų, - prisiminkite šį receptą.
14 cm ilgio "Santoku" peilis |
Paruošimui reikia turėti aštrų peilį (aš naudoju mažiuką "Santoku" peilį), pjaustymo lentutę, dubenį.
Išeiga 4-8 porcijos, priklausomai nuo kitų patiekalų kiekio ir valgytojų alakanumo.
Produktai:
- 4-5 vnt. (200 g) brokolių stiebai
- 5 vnt. (200 g) morkos
- 1 vnt. (150 g) nesaldus kietas obuolys
- 2-5 vnt. (100 g) aitriosios paprikos (aš naudoju halapenio čiles)
- 1-2 vnt. (100 g) saldi paprika
- 1 arb. š. rūpios druskos
- 2-3 vnt. česnako skiltelės
- 100 ml. čilių marinato, gali būti iš pirktinio marinuotų čilių indelio
- 2-3 Valg. Š. šviesaus tyro aliejaus (pvz. vynuogių kauliukų, graikinių riešutų, sezamo sėklų)
Paruošimas:
- Nuskutame morkas. Iš čilių ir paprikų pašaliname sėklas ir vidines plėves. Peiliu pašaliname kietą brokolių stiebų žievę; tarp šakų brokolių žievė yra minkšta, tad ją ten galima palikti.
- Visas daržoves žiuljenuojame, t.y. supjaustome 4-7 cm ilgio plonais šiaudeliais. Patariu nesutrinti bet sužiuljenuoti ir česnaką - valgant salotas česnako skonis sužiba kaip netikėti skonio blyksniai.
- Dubenyje sumaišome visas supjaustytas daržoves, pasūdome, apliejame čilių marinatu ir aliejumi, išmaišome rankomis arba 2 šaukštų pagalba. Paliekame 30 min. šaldytuve skoniams atsiskleisti. Skanaus!
mmmmm..... kaip skaniai atrodo. Būtinai reiks pasidaryti.....
AtsakytiPanaikintiLabai dėkoju ir už kitus receptus - indiškųjų tokia pasiūla... oi oi... Mamos dienai ruošiu džaipurą. Manau bus nuostabus patiekalas ir nevegetarams.
Parašykite, kaip pasisekė "Džaipuras". Ar patiko skonis?
Panaikinti....skonis patiko labai. Kokoso aliejus ir pienas man buvo nuostabiausias atradimas.... Antrą kartą dariau, kai svečiavosi anūkas, tai nedėjau čili.... Nusprendėme, kad džaipūras turi būti tik aštrus. Dabar mano šaldytuve visada voliosis kokoso pienas ir saldi bulvė..... :)
AtsakytiPanaikintiMan tai dabar svarbus džaipuro ingredientas - malta arbūzo sėlklų masė. Tinka ir moliūgo sėklos. Kai šeima valgo arbūzą, aš sėklas iš dubens dugno surenku, sumalu ir tą šlapią košę sušaldau mažame maišelyje. Kai ruošiu džaipurą - nepakeičiamas ingredientas.
PanaikintiAš dabar darau tą patį, jūsų pasaktinta. Ir su naminio moliūgo sėklomis taip pat. Jų skonis labai subtilus, bet visgi juntamas. Džaipuru vaišinau swamį iš Indijos.... Jis dejavo, kad persivalgė, kartojo kelis kartus, nors šiaip tai visko valgė labai mažai.... :)
AtsakytiPanaikinti