Salotinės cikorijos, dar kitaip vadinamos belgiškomis arba prancūziškomis endivijomis, yra nepaprastai sveika daržovė, turtinga skaidulomis, vitaminais ir mineralais, ypač vertinama dėl folio rūgšties bei vitaminų A ir K. Salotinės cikorijos auga tamsoje, t.y. joms beaugant ūkininkas vis pila daugiau žemių, kad salotų gūžė neprasiskleistų ir išliktų balta, traški ir sultinga, švelnaus karstelėjusio skonio. Savo forma cikorinių salotų lapeliai primena valteles, jie puikiai tinka šviežių užkandžių formavimui, salotoms, troškiniams, sriuboms, juos galima kepinti virš grilio - t. y. naudojame jas visur, kur trūksta to nuostabaus karstelėjimo, kuris, beje, puikiai pažaboja apetitą.
Jūsų dėmesiui pateikiamas įspūdingos išvaizdos, spalvingas, turtingas tekstūrų ir skonių įvairove, lengvas (t.y. nekaloringas), sveikuoliškas, greitai paruošiamas užkandis. Jis tiesiog prašosi būt pateikiamas prie balto vyno ar šampano, tinka prie vaisinių gėrimų, sulčių, kavos ar arbatos.
Progai pasitaikius, be jokių papuošimų šį patiekalą pasiruošiu pusryčiams, ypač kai noriu dieną išgyventi misdama vien vegetariškais skanumynais ir be duonos.
Produktai:
- 2 gūžės salotinių cikorijų
- 1/2 citrinos
- 100 g lašišos file, sūdytos ar rūkytos
- 450 g grūdėtosios varškės
- 4 žali svogūno laiškai arba 50 g porų
- kuokštas petražolių
Paruošimas:
- Į mažą dubenėlį išspaudžiame pusės citrinos sultis. Papuošimui atidedame gražesnius petražolių lapelius.
- Nepraskleistas salotines cikorijas lengvai apiplauname iš išorės ir nusausiname. Dabar gūžę išskaidome lapeliais, kuriuos tuojau pat pamerkiame į citrinos sultis, kad neparuduotų.
- Svogūnus, petražoles ir palikusius gūžių viduriukus smulkiai supjaustome. Viską įmaišome į varškę.
- Kiekvieno cikorijos lapelio vidų apšlakstome citrinos sultimis iš dubenėlio, įklojame gabalėlį lašišos file, uždedame šaukštą varškės mišinio. Paruoštus užkandžius išdėliojame lėkštėje.
- Puošiame paprikos ir citrinos griežinėliais, petražolių lapeliais.
Kaip gražiai tie spalvoti lapeliai atrodo:) Aš irgi juos labai mėgstu, tik Lietuvoje dar cikorijos nėra dažnai auginamos, nors žiemą jos puikiai atstotų salotų lapus.
AtsakytiPanaikintiViešėdama Lietuvoje, visada rasdavau cikorinių salotų pirkti Rimi. Turėdavo jų tik žalsvo atspalvio.
AtsakytiPanaikintiSegebute, Rimi cikorijų yra ištisus metus ir gaila, bet jos užaugintos ne Lietuvoje, o kažkur toli, greičiausiai Olandijoje :)
AtsakytiPanaikintiKazkodel duodant uzklausa apie cikorines salotas ismeta atsakyma apie pacias cikorijas, nors tai visiskai du atskiri dalykai. Kur rasti info apie cikorines salotas, jos atrodo kaip salotos, bet skonis aitresnis, panasesnis i prieskoniu.
AtsakytiPanaikintiČia radau straipsnį apie salotinių cikorijų auginimą: http://www.walnuts.lt/darzas.php?lt=kaip_auginti_salotines_cikorijas
PanaikintiIr čia daugiau informacijos: http://www.sodasirdarzas.lt/darzoves/salotine-cikorija/
Visos cikorijos yra tos pačios šeimos augalai - tai daugelio salotų rūšių šeima, tai pačiai šeimai priklauso ir ramunės, ir sauėgrąžos... Aš sode auginu įvairias salotas (perku 8 salotų rūšių sėklų mišinį), kai jos perauga, tai ant stiebų išsiskleidžia labai nuostabiai gražūs žydri žiedai - formos kaip ramunės. Šių augalų šaknis naudojama cikorijos prieskoniui gaminti, kuris yra kartus, primena kavos skonį. Lietuvoje pievose vasarą auga daugybė cikorinių augalų. Cikorijos žydras žiedas yra šioje svetainėje: http://en.wikipedia.org/wiki/Chicory
labai skanus uzkandis, mano visiems sveciams labai patiko, tik vietoj rukytos lasisos naudojau norvegiska 'rakfisk', arba kitap pudyta upetaki. Norvegams patiko sis naujas skonis :)
AtsakytiPanaikinti