Puslapiai

2010-07-04

Itališkas prieskonių mišinys

Daugel metų naudoju šį mišinį picoms, pastos padažui ir paukštienai ruošti. Jeigu šio mišinio 1 arb. š.  sumaišyti su žiupsneliu druskos, pipirais, 1 valg. Š. alyvuogių aliejaus ir tiek pat obuolių ar balzaminio acto, turėsite puikų padažiuką salotoms aplieti.
Visi žemiau išvardyti prieskoniai turi būti sausi bei susmulkinti.

Sudėtis:
  • 2 arb. š. kvapniojo mairūno (marjoram)
  • 2 arb. š. baziliko
  • 1 arb. š. sausų česnako miltelių
  • 1 arb. š. rozmarino
  • 1 arb. š. čiobrelio (thyme)
  • 1 arb. š. raudonėlio (oregano)
  • 1 arb. š. pankolio sėklų (fennel seed) 
Visus prieskonius sumaišome ir laikome uždarame indelyje, užrašę pavadinimą bei pasigaminimo datą. Galiojimo laikas - 1 metai, jeigu neišnaudosite per 1 savaitę.

2 komentarai:

  1. o pankolio seklas sutrinti?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Aš ruošdama prieskonių mišinius smulkinu tik labai kietus prieskonius (pipirus, gvazdikelius, kalendros ankštis - pvz.) - nes jie kuo ilgiau džiūsta, tuo labiau kietėja, ir vėliau juos labai sunku susmulkinti. Iš čiobrelių, raudonėlio ir rozmarinų pašalinu šakeles, rozmarino lapelius sukrpau žirklėmis - pati auginu šiuos prieskonius ir pati susidžiovinu virtuvėje pasidėjusi ant padėklo, sausoje vietoje, toli nuo saulės spindulių ir viryklės (karštis ir saulė naikina prieskonių skonį). Tačiau pankolių sėklų mišiniui nesmulkinu. Jos apie metus išlieka šviežios. Prieš naudojant patiekalui prieskonių mišinį sugrūdu grūstuvėje - pankolių sėklos susitraiško, ir visi mišinio prieskoniai nuo trinties šiek tiek įkaista, pasklinda jų aromatas. Minkštų lapelių (čiobrelis, rozmarinas, raudonėlis) prieskonių aromatą ir skonį galima suintensyvinti ir trinant tarp pirštų, tačiau visokios sėklos yra kietos, jų skoniui atskleisti geriau tinka grūstuvė.

      Panaikinti