Karambola dar vadinama "Žvaigždės vaisiumi", dėl savo nuostabios formos, išryškėjančios vaisių supjausčius griežinėliais. Šis vaisius gali turėti nuo trijų iki septynių "spindulių", bet dažniausiai pasitaiko penkiakampės karambolos. Vaisius valgomas kartu su minkšta, tarsi vaškine, žievele. Minkštimas labai sultingas, bet stokoja skonio gilumo. Karambolos skonis švelnus, primena vynuoges, spalva - tai dažniausiai visi geltonos spalvos atspalviai, nuo žalsvo iki rusvo. Karambolos žvaigždutės žavingai ir prašmatniai papuošia desertus, salotas, užkandžius.
Karamboloje daug vitamino C ir antioksidantų, visaip valančių, gaivinančių ir jauninančių mūsų pavargusius organizmus. Be to, šis vaisius turi antimikrobinių savybių - prisiminkite karambolą, kai sustreikuos žarnynas.
Karambola, kaip ir braškės, gali sukelti alergijas, nepatartina jos vartoti inkstų ligoniams.
Kasdien, grįžę iš mokyklos, mano vaikučiai užkandžiauja RAW (žaliavalgiškais) daržovių ir vaisių kąsneliais. Karambola - ypač vaikų megstama, paskanintas žvaigždutes vaikai mielai kramsnoja be jokių priedų. Dažnai karambolą pateikiu su apelsino pusžiedžiais, braškėmis, avietėmis, banano griežinėliais... Karambolai paskaninti naudoju sekantį receptą:
"Paskanintos žvaigdutės"
Produktai:
- 1 karambola
- 1/2 arb. š. cukraus - nebūtinai
- 1 valg. Š. citrinų sulčių
Karambolą supjaustome 3 mm griežinėliais, išdėliojame ant lėkštės. Apliejame citrinų sultimis, pabarstome cukraus ir pateikiame.
Šalia nesaldžių užkandžių pateikiame karambolą be cukraus.
Pitajos jogurtas, papuoštas karambola.
Karambola puošia Velykų stalą, šalia "Lašišos suktinukų". Ruošiu juos labai panašiai, kaip ir Neringa ruošia savo "Lašišos trikampėlius".
Keisciau nei keistas "receptas"
AtsakytiPanaikintiApie egzotinius vaisius bus daugiau tokių keistų įrašų "receptų".
AtsakytiPanaikinti