Puslapiai

2012-10-14

Šviežių burokėlių mišrainė

Šis receptas iš mano studentavimo laikų, kai gyvenau kartu su pensininke močiute ir turėjome abidvi prasisukti iš mano stipendijos, jos pensijos ir mano menkų korepeticijos uždarbių. Tada maitinomės dažniausiai vegetariškai - ne dėl pasirinkimo, bet dėl finansinių galimybių. Tačiau tas minimalistinio gyvenimo laikotarpis, kaip turbūt daugumai buvusių studentų, prisiminimuose išliko kaip gražiausi mano gyvenimo metai.
Ta va, vakarienei dažniausiai ruošdavome keptas bulves su raugintais kopūstais, arba virdavom grikių košę su pienu. Dažnai tenkindavomės vegetariškomis  sriubomis: su burokėliais, su kopūstais, su kepintais svogūnais ir morkomis... Virtos bulvės ir švieži burokėliai su majonezu - visiškai rimtas valgis, o jeigu dar kefyru užsigeri - tai labai soti vakarienė. Dabar kartais paruošiu šį patiekalą, kuris primena mano mielus minimalistinio gyvenimo metus. Vyras su džiaugsmu mėgaujasi šiuo patiekalu, tačiau vaikai jo nevalgo.
Paruošimui reikia turėti peilį, sūrio tarką.
Produktai:
  • 1 vnt. (300 g) šviežias kietas burokas, arba 2 nedideli burokėliai
  • 1-2 vnt. česnako skiltelės
  • 2 Valg. Š. majonezo arba grietinės
  • žiupsnelis druskos
  • žiupsnelis šviežiai maltų juodųjų pipirų
Paruošimas:
  1. Šviežią nevirtą buroką nuskutame ir sutarkuojame sūrio tarka (smulkesnė už burokinę tarką). 
  2. Pridedame susmulkintą česnaką, majonezą, pasūdome ir papipiriname. Viską išmaišome ir pateikiame šalia karštų virtų bulvių. 
  3. Ši mišrainė sandariame indelyje, šaldytuve išlieka šviežia apie 4 dienas.
P.S. Šiam patiekalui pagardinti labai tinka petražolės, tarkuotas obuolys. 

6 komentarai:

  1. Mėgstu burokėlius, gaminu ir aš tokias salotytes. Dažnai vietoj majonezo, citinų sulčių su aliejumi užsipilu:)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Oooo, tada visiškai veganiškai ir sveikuoliškai gaunsi :)

      Panaikinti
  2. Anonimiškas11/22/2012

    Jeigu sakote "papirinti", tai vietoj senovisko zodzio "pasūdyti" geriau tiktu kitas naujadaras "padruskinti".

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. :))) aš dažnai kulinariškai reiškiuosi, taip kaip mano tėvo teta kalba - o ji yra 1951 m. išleistos knygos "Taupioji virėja" autorė ir mano kulinarinė mokytoja. "Papipirinti", "išmasažuoti prieskoniais", "pavartalioti", "užkepti", "pacukruoti paviršių", bet "pasaldinti" - kai cukrus ištirpinamas. Taip pat "pasūdyti" - kai druska ištirpsta maiste, o "padruskuoti" - tai turbūt kai druska išlieka paviršiuje, berods neteko šio termino vartoti. Pipirai netirpsa maiste, jais tik "pipiriname" maistą.

      Panaikinti
  3. Čia ne RAW, RAW būtų jei nebūtų grietinės ar majonezo

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. RAW mityba turi subkategorijų: RAW Veganism, RAW Vegetarianism ir RAW Omnivrorism. RAW - tai termiškai neapdorotas (iki 40°C) maistas. Lietuvoje labiau žinomas tik RAW Veganism, šiuo atveju mano bloge žiūrėkite receptus pagal 2 žymes: RAW + veganams. http://en.wikipedia.org/wiki/Raw_foodism

      Panaikinti